Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 5. Sınıf 2. Dönem 1. Yazılı Soruları 2019 / 2020

Öğrencilerin Çalışması İçin Online Testler

Merhaba Sevgili Öğrenciler;
Aşağıdaki testler sizin sınava hazırlanmanız için düzenlenmiştir. Bu bölümde yer alan soruları dikkatlice çözünüz. Yanlış yaptığınız soruların cevaplarına bakmayı unutmayınız.

Öğrenciler için en güzel sınavlar en kısa zamanda buraya eklenecektir.

Öğretmenler İçin Hazır Sınavlar

Aşağıda yer alan sınavlar öğretmenlerimizin gönüllü paylaşımlarıyla siteye yüklenmiştir. Paylaşımlarından dolayı teşekkür ederiz. Sınavların başka sitelerde izin alınmadan paylaşılması yasaktır.

Öğretmen arkadaşlar için en güzel sınavlar en kısa zamanda buraya eklenecektir.

BTY Dersi 2. Dönem 1. Yazılı Açıklaması

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi 2019 2020 Eğitim öğretim yılında 5. sınıflarda zorunlu olarak okutulmaya devam etmektedir. Ortaokul kademesindeki her zorunlu ders gibi Bilişim Teknolojileri dersi de 2 yazılı sınavından oluşmaktadır.

Bilişim Teknolojileri 5. sınıf 2. dönem 1. yazılı sınavı, çok farklı bir durum söz konusu değil ise ocak ayı içinde yapılması planlanmaktadır. 3 Şubat tarihinde okulların 2. döneminin açılması ve 6-10 Nisan arasında ara tatil yapılacağını düşürsek sınavlar 22-27 Mart veya 30 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında yoğunlukla yapılacaktır. Dönem arasına kadar yapamayanlar ise 13-17 Nisan arasında sınavlarını yapacaklardır.

5. Sınıf 1. Dönem 2. Yazılı Konuları

2019/2020 Eğitim öğretim yılında Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi yıllık planı dikkate alındığında 5. Sınıf 2. Dönem 1. Yazılı sınav tarihine kadar aşağıda yer alan konuların bitirilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda aşağıda yer alan konuların sizin karşınıza çıkması beklenmektedir.

Bu konular ile ilgili eğer bir eksiğiniz var ise, konulara tıklayıp sizin için hazırladığımız ilgili sayfaya gidip o konuya çalışabilir çeşitli etkinlikleri gerçekleştirebilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız sorular daha çok test ağırlıklı olsada sınavda karşınıza boşluk doldurmalı, eşleştirmeli, açık uçlu, kısa cevaplı gibi farklı soru tipleride gelebilecektir. Bu yüzden çalışmanızı daha geniş tutmanızda fayda vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.