Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Kitapları

bty-kitabı

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi özellikle kitaplar konusunda şüphesiz son 10 yıl içerisinde en çok değişikliğe uğrayan derstir. Bir dönem 1′ den 8′ e kadar basamaklardan oluşan kitapları kullandık. Daha sonra bunlar kalktı ama ortada kitap olmadı. Dersimızin haftalık ders saati sayısı arttı azaldı derken 2013 yılından beri artık dersimizin haftada 2 saat olarak okutulmaktadır.

Benim gibi eskiler bilir, ders 2013 ‘ te 2 saat olduğunda ortada kitap falan yoktu. Herkes kendi tecrübesi ve eski kaynakları kullanarak derslerini işledi. Ancak 2 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı bu duruma el attı ve artık dersimizin bir öğretmen klavuz kitabı ve öğrenci etkinlik kitabı var.

Kitaplar her ne kadar oluşturulup paylaşılsada okullara herhangi bir kitap gelmedi. Belki bazı okullara 1′ er tane kitap geldi ve öğrencilere kitap ulaşmadı. Öğretmenler dersleri klavuz kitap kullanarak işlesede öğrenciler için durum pek iç açıcı değil.

Aslında bu durum benim Bilişim ve Yazılım internet sitesi oluşturamama neden oldu. Öğrencilere yazdırmaya çalışmak ve öğrencinin düzenli ulaşabileceği bir kaynağın olmaması dezavantajını bu site ile ortadan kaldırabiliriz.

5. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Ders Kitapları

5. Sınıf BTY dersi için aşağıdaki kitaplar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmıştır. Artık bir öğretmen klavuz kitabımız olduğu için günlük plan ihtiyacı duymuyoruz. Kitaplarda yer alan tüm bilgileri ve sunuları BTY Dersi 5. Sınıflar kategorimizden ulaşabilirsiniz.

5. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmen Klavuz (Rehber) KitabıRar Pdf

5. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğrenci Materyalleri Kitabı

6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Ders Kitapları

6. Sınıf BTY dersi için aşağıdaki kitaplar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmıştır. Artık bir öğretmen klavuz kitabımız olduğu için günlük plan ihtiyacı duymuyoruz. Kitaplarda yer alan tüm bilgilere ve sunulara BTY Dersi 6. Sınıflar kategorimizden ulaşabilirsiniz.

6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmen Klavuz (Rehber) Kitabı RarPdf

6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğrenci Materyalleri Kitabı

5. ve 6. Sınıflar İçin Kodlama Klavuzu

Kodlama konusu bildiğiniz üzere son yılların en popüler içeriğidir. Bizim derslerimizde aslında biz bilişim teknolojileri öğretmenlerinin yıllardır öğrettiği konular MEB tarafından daha düzenli ve etkinlik tabanlı hale getirilerek bir Kodlama Kılavuzu hazırlanmıştır. Dersimizin özellikle 2. döneminde kodlama etkinlikleri yaparken bu kitabın işinize yarayacağını düşünüyorum. Kitapta Problem çözme, algoritma, programlama, scratch, karar yapıları, döngüler, programlamlanabilir devre kartları (Arduino) konularını bulabilirsiniz. Kitabı aşağıdan indirebilirsiniz.

5. ve 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Kodlama KılavuzuRar Pdf

7 yorum

1 geri izleme / bildirim

  1. 6.Sınıf 1.Dönem 11. Hafta Bilgisayar Ağları - Bilişim ve Yazılım

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.