Hakkımızda

Milli Eğitim Bakanlığı’ nın son yıllarda Bilişim Teknolojileri dersine daha fazla önem vermeye başladı. En azından eskiden bir kitabınımız bile yokken şimdi en azından internet ortamında paylaşılsa da kitaplarımız var. Yıl içerisinde dersleri bu kitaplara göre işlemeye çalışırken derse hazırlanma sürecinin çok fazla zaman aldığını gördüm. O hafta anlatacağınız konuyu pdf den kesip sunu hazırlayıp başka etkinlikleri indirip videoları bulmak vs derken ciddi bir zaman harcadım. Bu durumu daha verimli hale getirmek adına bir internet sitesi kurmaya, hem elimdeki verileri Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ile paylaşmaya hem de dersleri buradan işlemeyi planladım. Bu şekilde hem veriler online ortamda duracak hem de öğrencilere evde çalışma imkanı doğacaktır.

Mayıs 2019′ da siteyi kurma hazırlıklarına başladığımda bizim alan için yapılmış siteleri inceledim. Özgür ŞEREMET ve Mehmet ÇOLAK arkadaşlarımızın siteleri gördüm. Onlara bu düşüncemi paylaştığımda ikisinde verdiği desteklerinden dolayı ikisine de teşekkür ederim. Ayrıca Bursa Özel Okullar ve Bursa dershane kurumları arasından çalışmalarıma destek verenlere teşekkür ederim.

Bilişim ve Yazılım sitemizi mümkün olduğunca sade ve kullanabilir yapmaya çalıştım. Özelllikle zorunlu ders olan 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım ile 6. sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin konularını hafta hafta ayırdım ve bir haftanın tüm içerikleriği aynı sayfada kullandım. En sona eklediğim test bölümü ile de dersin sonunda öğrenciler ile tekrar yapma imkanı sağlamaya çalıştım. Tüm haftaların içerikleri hazır olsa da siteyi güncel tutabilmek adına haftalar yaklaştıkça içerikler eklenecektir. Sizde değerli yorumlarınızla bize destek olursanız seviniriz.

7. ve 8. sınıflarda daha ağırlı olarak işlediğimiz konular; python, arduino, tinkercad, sketch up gibi dersler ve videolar da zamanla sitemizde paylaşılacaktır.

Siteyi daha güzel ve daha kullanışlı bir hale getirmek için tüm önerileriniz benimle ister iletişim bölümünden isterseniz de bilisimveyazilim16@gmail.com üzerinden yapabilirsiniz.

Mutlu, bilişimli günleriniz olsun..